Новини

Освітлення Робочого Місця. Як Зробити Правильно?


Грамотно спроектоване освітлення офісного простору покращує працездатність персоналу. Головне правило для загального освітлення - розсіяність та рівномірність. При виконанні виміру освітленості довільно обраної ділянки приміщення отримані значення мають показати малий розкид. Раціональним вибором стане створення комбінованого освітлення.

Нормування освітлення офісів:
Освітлення в офісних приміщеннях нормується затвердженими законодавчими документами, залежить від розряду зорової роботи:
  • Офіс, обладнаний комп'ютерною технікою: 200-300 lux
  • Загальний офіс вільного планування: 400 lux
  • робота з цифрами та кресленнями: 500 lux.

Нормуванню підлягають також:
  • Передача кольору –відповідність сприйманого оком і реального кольору об'єкта при штучно створеному освітленні. Відповідно до ISO 8995 коефіцієнт кольоропередачі для офісів становить 80;
  • Дискомфортна блискучість – яскравість, що викликає погіршення видимості, що перевищує показник, при якому зір здатний адаптуватися. Шкала виміру блискості від 13 до 28, при цьому крок її - 3 одиниці, де 13 - найбільш комфортне, не сліпуче освітлення. В офісному варіанті це значення дорівнює 19.
Поверхні робочого столу слід забезпечити рівнем освітленості 500 lux. Це можливо, якщо загальне освітлення доповнити локальним - настільні освітлювальні прилади, забезпечені світлодіодами, що випромінюють холодне свічення. Це мобілізує персонал, створить робочий настрій.
Новини LEDISON
Made on
Tilda